Mikk Sarv

Mikk Sarv

Rahvaluuleteadlane / maaelu aktivist ja koolitaja

Mikk Sarv (sündinud 10. augustil 1951 Tartus) on eesti rahvaluuleteadlane, maaelu aktivist ja koolitaja. Sarv on regilaulu propageerija ja regilauluansambli “Hellero” asutajaid.

Mikk Sarv on kirjutanud filmimuusikat Rein Marani loodusfilmidele “Üheksavägised”, “Otsi looduses liitlast”, “Laanetaguse suvi”, “Euroopa naarits”, “Varjuelu”, “Sookured”, “Nõialoom”, “Ilus on maa”, ja “Tavaline rästik”. Veel on ta heliloojaks filmidel: Elo Tusti “Kuulugu”, Vello Pohla “Veskikivi” ja “Kiviaid”, Mark Soosaare “Ühepuulootsik”, Illis Vetsi “Uurimusfilm doktor Enn Vetemaa märkmeraamatute põhjal “Eesti näkid””, Enn Säde “Isand ja ori”. Ta on teinud raadio- ja telesaateid põlisrahvastest, loodusest ning rahvamuusikast.

Esimesena võttis Sarv kasutusele eestikeelsed mõisted õuesõpe (inglise outdoor learning vastena) ja elurikkus (biodiversity vastena) 2005. aastal, mõnus minek (“sustainable development” vastena) 2005. aastal, õhinapõhine 2010. aastal ja sõna räst diagonaalristi ehk andrease risti ehk saltiiri vastena 2013. aastal. Mikk Sarv on Eesti Koolimetsade Ühenduse juhatuse esimees.

Ettekanded

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

>