Maaema messi lugu

Maaemast

Maaema nimetus viib meid kaugele minevikku, meie esivanemate ja ürgse looduse juurde. Aegade heitlikkust ületavana sümboliseerib soomeugrilaste Maaema kõige looduse kaitsjat ja eluletoojat.

Maaema mess

Maaema mess on 20. aasta jooksul tegutsenud Tallinnas eluterve keskonna ja teadmiste messina, tuues konverentsidele kuulama tuhandeid inimesi temaatilstel alateemadel, mille märksõnadeks on olnud tervislik eluviis ja elukeskkond. Koos messiga on toimunud kultuuriprogramm ja näitustest ning müükidest koosnev osa, millega on tutvustatud igal aastal tegutsevaid rohelisi, maaelu- ja mahepõllumajanduse- alaseid ettevõtteid ja loodusliku käsitöö tegijid.

Maaema Mess

Logost

Maaema messi logol on kujundatud Maaema avatud päike (energeetiline sümbol) ilma piirideta, mille 21 kiirt näitavad teed teadmistele.

Maaema sümboolika südamikus tipnevad eesti rahvuskultuuri kaheksajalg sümboolika, neli looduse elementi ja nelja aastaaja eksistents, neli suunda, inimese energiakeskust(tšakrat) tervise täiuslikkust ja selle tuumast väljapoole muutuvat astmelisust (tumedamast heledamaks). Need, kes oskavad mõista, võib Maaema avatud päike energeetiliselt jõudu anda väsinutele. Sellele märgile keskendudes, võib inimene lahendust leida probleemidele.

Messi sümboli töötas 1994. aastal välja Külli Reinup, 1995. aastal täiendas Jüri Henno ja viis praegusele kujule Vello Võsa. Maaema Õnnemärk kätkeb endas rahva seast tulnud teadmist. Messi kujunemisele on kaasa aidanud paljud inimesed. Tänu Teile: Tiit Välja, Jüri Henno, Hans Raudsik, Heldur Haldre, Tiit Niiler, Viktor Kerge, Priit Ojavool, Margus Laksberg, Külli Reinup, Kalle Pungas ja Helve Laksberg.

Teosed

  • 1994–1999 andis OÜ Teeleht välja Maaema messi teatmikud.
  • Maaema messi hümni “Püha Maaema iidne jõud” lõi 2005. aastal helilooja Peeter Kaber.
  • 2005. aastal ilmus Silvia Kelle luulekogu “Loitsusõnad Maaemale”.
  • 2015. aastal ilmus dokumentaalfilm üritusest “Maaema mess – 20 aastat tervist ja teadmisi”. Vaadatav Youtube’is.
  • 2015. aastal ilmus dokumentaalfilm üritusest “Maaema Sõbrapäev 2015”. Vaadatav Youtube’is.

aasta jooksul on toimunud palju...

Üritust
~
Esinejat
+
Osalejat
+
Külastajat

Praeguseks on toimunud 25 suurt messi ja mitmeid muid üritusi. Esinenud on ligikaudu esinejat esinenud Maaema messide temaatilistel konverentsidel 20. aasta jooksul ning andnud oma panuse Eesti rahva eneseharimise- ja täiendamise teele.

Meil on olnud õnne, et salvestada filmilindile enamust messidel toimunust Maaema messi arhiivis. Maaema messi mälestused on ajaloolises mõistes rahvakultuur ja teadmised. Igalühel neist ja nendes on oma iva õpetustes elu- ja maailmapildi kujundamisel ja töös.

Otsime oma korraldustiimi geniaalsete ideedega projektijuhti!